Kom och träffa oss på Retail Tech / Mark Tech 20-21 april!

Mediaflow är en av utställarna på Retail Tech, e-Commerce & Mark Tech Expo 2022. Där kommer vi visa hur vi kan hjälpa till i arbetsflödet för e-handel, varumärke och online video.

Kom och träffa oss på Retail Tech / Mark Tech 20-21 april!

Kom och ta en kaffe med oss! Vi finns i monter L:07 och vill gärna veta mer om era målsättningar såväl som era utmaningar. Vi kommer visa hur vår tjänst effektiviserar och förbättrar arbetsflödet för mer än 450 organisationer och berättar gärna om vad vi kan göra för er.

Retail- / Mark Tech och E-commerce Expo är Sveriges enda heltäckande mässa för hela handeln, där över 250 högkvalitativa utställare visar innovativa lösningar på framtidens utmaningar. Passa på att ta del av kunskapsutbyten och knyt nya kontakter eller varför inte bara kom förbi vår monter och säg hej?

Under mässan kan ni ta del av över 100 talare. Genom föreläsningar, paneldebatter, öppna scener, och mingel erbjuds du en hel värld av möjligheter till kompetensutveckling. Programmet är fullspäckat med intressanta talare som motiverar och inspirerar.

Använd vår VIP kod här nedan för att gå kostnadsfritt till mässan och få 10% rabatt på konferensbiljetterna.

På plats finner ni:

⦁ Frukostseminarier 
⦁ Heltäckande konferensprogram 
⦁ Öppna scener
⦁ Ett fullmatat mässgolv
⦁ Kvällsmingel

Hoppas vi ses där!

 

DATUM OCH TID
20 april 09.00 – 17.00
21 april 09.00 – 17.00

PLATS
Kistamässan, Stockholm

ANVÄND VIP-KOD: 1216

Skriv ut din kostnadsfria mässbiljett! https://retailexpostockholm.se/biljetter/boka-massbiljett/

Anmäl dig till frukostmöte eller branschmingel via hemsidan. 


Tre tips för hur ni bygger en Brand Portal och växlar upp ert varumärkesarbete

26 augusti 2025

Att vara tydlig med sitt varumärke blir hela tiden viktigare, både för människor, organisationer och företag. Men många kämpar med att hålla en enhetlig profil och att få alla i organisationen att känna igen och förstå hur man vill uppfattas utåt. Därför kan en en central varumärkesportal som vår Brand Portal spela en avgörande roll för att sprida den framtagna profilen och få alla att arbeta åt samma håll.

Så samarbetar ni i Indesign och slipper brutna länkar

04 juli 2025

Att ta fram snygga layouter i InDesign kräver mer än bara formkänsla. Det kräver ordning. För när du jobbar med många bilder, logotyper och grafiska element och dessutom ska samarbeta med andra, då är det lätt att det blir rörigt. Men det finns ett smartare sätt

Åk till toppen